Kdy volit lehkou krytinu?

Zaujala Vás nabídka lehkých střešních krytin, ale nevíte, jestli by to pro vás bylo dobré řešení?

Pokud se vám některý z typů krytiny EVERTILE líbí, můžete jej použít stejně jako běžné střešní krytiny. V mnoha případech touto volbou hodně získáte.

  1. Samozřejmě v případě, že váš krov nebo celá stavba nesnese zatížení betonovými nebo pálenými taškami (krytiny s hmotností cca 40-55kg/m2). Tedy obvykle při rekonstrukci. Lehké krytiny Evertile mají hmotnost od 4,5 do 7,5kg/m2). Vyhnete se tak nutnosti krov vyměnit a nebo významně zesílit.
  2. Evertile bude výhodný také v případě, že jste zvolili krov nový, ale lehký – např. sbíjené vazníky nebo krokve pro nadkrokevní izolaci.
  3. Lehké ocelové krytiny Evertile jsou maloformátové, a proto jsou výhodné pro dopravu a manipulaci na odlehlých a nebo těžko přístupných místech nebo prostě jen pro snadnou manipulaci na stavbě.
  4. Krytiny EVERTILE svou odolností a pevností překonávají vlastnosti těžkých krytin a jsou tedy vhodnější do náročných klimatických podmínek (vichřice, sněhová zátěž, led, kroupy,….)

Lehké krytiny obecně, se výrazně liší vzhledem, materiálem, životností, odolností, cenou a kvalitou. Krytina, která bude vhodná na průmyslovou halu, nebude dobrým řešením pro rodinný dům. Také krytina z plastu nebo asfaltu nebude mít pevnost a odolnost ocelových tašek. Krytina za 200,-Kč/m2, či dokonce ještě méně, nemůže mít životnost, vzhled a kvalitu krytiny za 400,-/m2.

Nezapomeňte, že nejdražší je práce (montáž) a její cena je obvykle velmi podobná bez ohledu na typ krytiny. Výběr krytiny je podstatný pro zhodnocení vaší investice. Řiďte se vlastním vkusem a selským rozumem! Chcete-li střechu nejen hezkou, ale také s reálnou životností na desítky let, nešetřete na krytině a vyvarujte se podezřele výhodným či levným nabídkám! Kvalita vždy něco stojí a ve finále se mnohonásobně vyplatí!

evertile1 evertile2 evertile3